Leczenie nadżerek Warszawa

Nadżerka nie jest tak powszechna, jak ocenia się jej istnienie bez wykonania badania kolposkopowego. Dolegliwość, którą mylnie rozpoznaje się podczas wziernikowania szyjki macicy, jest ektopia i ona jest obecna u blisko jednej czwartej Polek. Początkowo nadżerka nie powoduje dolegliwości. Jednak gdy trwa nieleczona, może być powodem powstania nowotworu szyjki macicy. Dlatego należy zgłaszać się systematycznie raz w roku na kontrolne badanie ginekologiczne połączone z pobraniem cytologii. Rozpoznania dokonuje lekarz ginekolog podczas wybranej metody badania. Nadżerką nazywamy owrzodzenie na tarczy szyjki macicy o nierównej powierzchni, które powstaje w śluzówce szyjki macicy. Profilaktyka przeciwnowotworowa to jeden ze sposobów na wykrycie takich nieprawidłowości jak nadżerka. Może ona być skutecznie leczona farmakologicznie bez użycia zabiegów chirurgicznych. Zapraszam do gabinetu ginekologicznego w Warszawie, gdzie wykonuję cytologię pozwalającą na trafną diagnozę oraz zaplanowanie leczenia.

Ektopia,  czyli  "nadżerka rzekoma"

Łudząco we wzierniku przypomina nadżerkę szyjki macicy. Nie posługując się aparatem tzw. kolposkopem, nie można odróżnić ektopii od nadżerki. Ektopia nie jest stanem chorobowym i w zdecydowanej większości przypadków nie wymaga leczenia. Kolposkopowe jej rozpoznanie jest pewne i nie wymaga potwierdzenia badaniem  histopatologicznym wycinka pobranego ze zmiany. Postawienie właściwego rozpoznania pozwala wdrożyć różne sposoby opieki lekarskiej. Mimo wszystko w obu tych stanach kobieta musi zgłaszać się na  regularne badania ginekologiczne połączone z mikroskopową oceną cytologiczną (tzw. cytologię) oraz jeśli trzeba – leczeniem p/zapalnym.

Przyczyny powstawania nadżerek – diagnostyka i leczenie w Warszawie

Leczenie każdej dolegliwości nie może odbyć się bez prawidłowej, dokładnej diagnostyki. Nadżerce towarzyszy stan zapalny, dlatego planując jej leczenie, wykonuje się posiew z pochwy i tarczy części pochwowej. Następnie lekarz ginekolog ustala, jakiego rodzaju infekcja jest odpowiedzialna za stan zapalny szyjki macicy i zaleca odpowiednie leki, najczęściej do stosowania miejscowo. Kolposkopia pozwala przyjrzeć się zmianie na ekranie, co ułatwia określenie zasięgu zmiany i jej charakteru – lekarz ocenia dzięki temu, czy rozpoczyna się proces kancerogenezy. Podczas kolposkopii możliwe jest bardzo precyzyjne pobranie zmienionej tkanki do oceny histopatologicznej. Podczas cytologii ginekolog pobiera z szyjki macicy oraz z kanału szyjki próbkę wydzieliny, a następnie w laboratorium specjalista ocenia prawidłowość komórek tej okolicy. Ten rodzaj badania umożliwia dokładne wykrycie takich zmian jak nadżerki, stany zapalne czy wczesne stadium rozwoju raka. Umów się wizytę w gabinecie ginekologa w Warszawie – przekonaj się, że regularne badania to podstawa w wykrywaniu i skutecznym leczeniu nadżerek.

Przyczyny powstawania nadżerek oraz skuteczne leczenie

Wystąpienie nadżerki może być skutkiem bagatelizowania stanów zapalnych – a zwłaszcza infekcji wywołanej wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Do pozostałych przyczyn należą na przykład urazy mechaniczne, porody, poronienia, domaciczna antykoncepcja, a także częste zmienianie partnerów seksualnych. W zależności od tego, jak bardzo zaawansowana jest nadżerka, ginekolog podejmuje decyzję o leczeniu metodą farmakologiczną lub zabiegową. W tym celu zaleca tabletki dopochwowe, globulki, koagulację chemiczną, elektrokoagulację, zamrażania lub fotokoagulację. Każda z metod leczenia nadżerki dobierana jest przez lekarza indywidualnie. Zadzwoń i umów się na wizytę u ginekologa w Warszawie!

Profesjonalne leczenie nadżerki Warszawa

W mojej wieloletniej praktyce lekarskiej pomogłam już wielu Pacjentkom, zmagającym się zarówno z nadżerkami, jak i przypominającymi je ektopiami. Prowadząc swój onkologiczno-ginekologiczny gabinet w Warszawie, oferuję kompleksowe leczenie nadżerek obejmujące zarówno wykonanie niezbędnych badań, postawienie diagnozy, jak i wybór odpowiedniej metody leczenia. W codziennej pracy polegam nie tylko na własnym doświadczeniu, ale przede wszystkim aktualizowanej na bieżąco wiedzy, która umożliwia mi stosowanie innowacyjnych rozwiązań. Zdecyduj się na leczenie nadżerki w moim gabinecie w Warszawie — gwarantuję profesjonalną opiekę i wsparcie, a także skuteczne metody leczenia. Wszystkie Pacjentki zachęcam do umówienia się na wizytę już dziś!