Leczenie niepłodności Bemowo Warszawa

Niepłodność to coraz częstszy problem młodych kobiet i mężczyzn. O niepłodności mówi się, gdy para przez co najmniej rok bez stosowania antykoncepcji bezskutecznie stara się o potomka. Na szczęście dzięki szybkiej diagnozie, odpowiednim badaniom i podjęciu właściwego leczenia niepłodności w wielu przypadkach udaje się osiągnąć sukces i  cieszyć się narodzinami dziękiiecka.

Jakie są przyczyny niepłodności?

Niepłodność to problem obojga partnerów, dlatego leczeniem powinna być objęta zarówno kobieta, jak i mężczyzna.

Jedną z głównych przyczyn braku ciąży u kobiet są zaburzenia hormonalne blokujące  jajeczkowanie, które stopniowo prowadzą do zespołu policystycznych jajników, niewydolności układu podwzgórzowo-przysadkowego, problemów z tarczycą czy nadwagi. Niepłodność może być również spowodowana endometriozą oraz niedrożnością jajowodów. Zły wpływ na płodność kobiet ma stres, nadmierny wysiłek fizyczny, zaburzenia hormonalne oraz niewłaściwa dieta i nadużywanie używek. Niepłodność może być wynikiem licznych stanów zapalnych narządu rodnego, które prowadzą do powstawania zrostów tzw. pozapalnych we wnętrzu szyjki i jamy macicy. Histeroskopia to najskuteczniejsza, szybka i sprawdzona metoda ich usuwania i przywracania płodności.

Jeśli chodzi o mężczyzn, problem z płodnością wynika najczęściej z niskiej jakości nasienia oraz małej ruchliwości plemników. Obniżona jakość nasienia związana jest z siedzącym trybem pracy np. przez wiele godzin przy komputerze lub w ciężarówce na dalekich trasach, co powoduje żylaki powrózka nasiennego, przegrzewanie jąder i obniżenie jakości nasienia. Podobnie wpływa nadużywanie niskoprocentowych alkoholi, stosowanie substancji anabolicznych, zanieczyszczenie środowiska, noszenie zbyt obcisłej bielizny. Do innych przyczyn niepłodności zalicza się m.in. zaburzenia hormonalne i genetyczne, zaburzenia erekcji i ejakulacji czy obustronne wnętrostwo.

Gabinet Onkologiczno-Ginekologiczny na warszawskim Bemowie

Jeśli chcesz rozpocząć skuteczne i bezpieczne leczenie niepłodności – odwiedź  Gabinet Onkologiczno-Ginekologiczny w Warszawie. Jako doświadczony lekarz z wieloletnią praktyką onkologa i ginekologa prowadzę kompleksową diagnostykę oraz leczenie kobiecej i męskiej niepłodności. Pomagam dobrać właściwe rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb i ściśle nadzoruje wszystkie procedury. Serdecznie zapraszam na konsultacje – chętnie odpowiem na wszystkie pytania, omówię przebieg leczenia niepłodności, a po wykonaniu badań przedstawię i dokładnie wyjaśnię wyniki.